HABERLER/DUYURULAR

15
Ocak

Büyükşehir Belediyesi Bafra Bölge İtfaiye Gurup Amirliğinde görevli itfaiye personeline Doğal gaz yangın eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Bafra Bölge İtfaiye Gurup Amirliğinde görevli itfaiye personeline ve Akmercan Delta çalışanlarına doğalgaz yangın eğitimi ve yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Akmercan Delta tarafından, Bafra Bölge İtfaiye Gurup Amirliği önünde düzenlenen eğitimde, yangın tatbikatı öncesi doğalgaz yangınları ve söndürme teknikleri hakkında bilgi verildi.

Doğalgaz yangınlarında itfaiye ve doğalgaz firmasının koordineli çalışmasının önemi ve doğalgaz yangınlarına su ile değil kuru kimyevi yangın söndürücüler ile müdahalenin gerekliliği vurgulandı. Ayrıca, yangın doğalgazdan kaynaklanıyor ise ilk olarak doğalgaz vanasının kapatılması gerektiği, arından 187 Acil hattının aranması gerektiği belirtilmiştir. Doğal gaz yangınlarına kuru kimyevi yangın söndürücüler ile müdahalenin doğru olacağı, suyun hidrojen ve oksijen moleküllerinden oluştuğu için alevi gördüğünde uzun sureli aleve maruz kalan su molekülü hidrojen ile oksijeni bir birinden ayırır biri yanıcı diğeri yakıcı özellikte olduğu için alev daha çoğalacağı, doğal gaz yangınında suyun sadece soğutma işlevi gördüğü belirtilmiştir.

Bilgilendirme sonrası itfaiye ve şirket çalışanlarına doğalgaz yangınlarında müdahale teknikleri uygulamalı olarak gösterilmiştir.

http://www.bafra55.net/bafrada-dogalgaz-tatbikati-14521h.htm

http://www.bafraajans.com/bafrada-dogalgaz-yangini-tatbikati-yapildi-p1-aid,935.html

http://www.bafrahaber.com/bafrada-dogalgaz-tatbikati--98091.html

http://www.bafraaltinova.com/guncel/bafra-akmercan-dogalgaz-yangini-tatbikati-yapti-h2621.html