HABERLER/DUYURULAR

15
Ocak

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmaları yerinde denetledi

Bafra’nın Doğal gaz Dağıtım Şirketi Akmercan Delta Doğal Gaz Şirketi Genel Müdürü Yunus Kesgin ile Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin doğalgaz çalışmalarını yerinde denetledi. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra’nın Doğal gaz çalışmalarını yürüten Akmercan Delta Doğal Gaz Şirketi Genel Müdürü Yunus Kesgin ile doğalgaz çalışmalarını yerinde takip ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Doğalgaz çalışmalarının takip edildiği programa Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte Akmercan Delta Doğalgaz Şirketinden Genel Müdür Yunus Kesgin, Bölge Müdürü , Yapım ve İşletme Şefi Müşavir proje Müdürü katıldı.

Akmercan Deltagaz 2012 yılı çalışmalarını dört koldan devam ettiriyor. Dededağ’ da 80.000 m3/h kapasiteli Şehir Giriş Basınç Düşürme İstasyonu çalışması Nisan ayında başlamış olup, Bafra Şehrine gaz sağlayacak tesisin kontrol binası ve shelter binası inşaatı devam etmektedir. Bafra belediye Başkanı Zihni Şahine’ e bilgi veren Akmercan Delta Doğal Gaz Genel Müdürü Yunus Kesgin, çalışmaların programlandığı gibi devam ettiğini bu tesisin bir buçuk milyon TL maliyete mal olacağını belirtti. Ardından Çelik hat çalışmalarının yapıldığı Cezaevi yolundaki çalışmaları birlikte izleyen Şahin ve Kesgin çelik kaynak çalışmalarını dikkatle takip ettiler. Bafra’ ya 2012 yılında 7 km çelik hat ve 60 km doğalgaz dağıtım hattı yapılacağını, yatırım maliyetinin  7 milyon TL’ lık bir bedele mal olacağını  belirtti. Bafra’da Altınyaprak, İsmetpaşa ve Otogarın alt kısmında çalışmalarını sürdüren Delta Doğal Gaz bu yıl içinde İshaklı ve Mevlana mahallelerinin toplu konut bölgeleri, TOKİ konutları ve TOKİ Hastanesinde çalışmalarını sürdürecek. Yapılacak bu çalışmaların tamamlanmasıyla 10.000 BBS abone potansiyelinin kapısı önüne kadar doğal gaz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Çalışmaları büyük bir dikkatle takip eden Belediye Başkanı Zihni Şahin, çalışmalardaki titizliğe dikkat çekerek, çalışmaların aynı hassasiyetle devam etmesini istedi. Çalışmalar sonrası asfaltlama çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Şahin, bu yıl sonuna kadar doğalgazın evlerde kullanılmaya başlanacağını ve daha temiz ve ekonomik bir enerji kaynağına Bafra’ lılar olarak kavuşmaktan büyük bir mutluluk duyacağını ifade etti.  Çalışmaların başarıyla yürütülmesinden dolayı Akmercan Delta Doğal Gaz’a ve yönetimine teşekkür ettiler.